Воскресенье, 20 Сентября 2020 года


Клубы
ПФК "Сталь" Каменское БК "Каменское" Каменское ФК "Днепр" Днепр БК "Днепр" Днепр Другие
Игровые виды спорта
Футбол Баскетбол Волейбол Гандбол Теннис

Настольные виды спорта
Шахматы Шашки Настольный теннис Карточные игры Другие
Атлетика / гимнастика
Легкая атлетика Художественная гимнастика Акробатика Спортивные танцы События в городе

Единоборства
Тхеквондо Карате Бокс Кикбоксинг Борьба
Силовые виды спорта
Тяжелая атлетика Гиревой спорт Пауэрлифтинг Армспорт MMA

Водные виды спорта
Плавание Гребля Водное поло Охота и рыбалка Другие водные виды
Мото, вело и зимние виды
Автоспорт Мотоспорт Велоспорт Хоккей Другие зимние виды

Предприятия
ДМКД ДНЕПРАЗОТ ВУЗы Другие Другие
Другие события
Стрельба Инвалидный спорт Другие

Команда Дніпропетровщини з шашок завоювала три медалі і два Кубки України

Нещодавно пройшов другий за рівнем в країні турнір з шашок-100 – Кубок України. В Івано-Франківськ приїхало 48 найсильніших спортсменів з 9 регіонів, щоб поборотися за медалі в особистому заліку і за Кубок – в командному. З 30 червня по 6 липня проводився турнір з класичним контролем часу. 7 і 8 липня гралася швидка та блискавична програми.

Честь Дніпропетровської області захищали четверо спортсменів, троє з яких дівчата-кам'янчанки! За перемогу в жіночому заліку боролися гросмейстер Олена Коротка, яка також є тренером ДЮСШ №2, і кандидат в майстри спорту Ольга Губарєва, яка в цьому році стала випускницею ДДТУ. Обох тренує заслужений тренер України Ігор Губарєв. Кістяк чоловічої збірної області формували майстри спорту Владислав Антонович (тренер – А.Панченко) з Дніпра і Віра Попруга (тренер – Д.Савінскій) з Кам'янського.

Владислав Антонович

Зі старту тон в жіночому турнірі з класичним контролем часу задала О.Губарєва. Спочатку вона була в лідируючій групі, а після 4-го туру, очоливши змагання, перемоги вже не віддала. Нагадаємо, що в цьому сезоні Ольга Губарєва дуже вдало виступає як на внутрішній, так і на міжнародній аренах. Змагаючись у турнірах з шашок-64, в 2018 році спортсменка вже встигла завоювати три медалі молодіжного чемпіонату Європи і дві медалі дорослого Кубка країни. І ось новий успіх – перемога в Кубку України з шашок-100!

Ольга Губарєва

Гостру і безкомпромісну боротьбу нав'язала суперницям і Олена Коротка. Три перемоги і три нічиї в семи турах принесли нашій спортсменці 9 очок. Такий же результат продемонстрували ще чотири шашкістки. Для розподілу місць на п'єдесталі довелося вдатися до підрахунку додаткових показників, які, на жаль, кращими виявилися у конкуренток. Найзнаменитіша спортсменка нашого регіону, чемпіонка Європи фінішувала четвертою.

Олена Коротка

Для збірної області партію першої скрипки в чоловічому турнірі несподівано зіграла юна Віра Попруга. 14-річна десятикласниця НВО-ліцею НІТ разом зі своїм тренером Дмитром Савінським вирішили підтримати команду регіону і виступити в більш сильних змаганнях (нагадаємо, в залік Кубка йшли три кращі результати – два чоловічих і один жіночий). Незважаючи на поразку на старті Вірі вдалося впоратися з хвилюванням і дуже вдало виступити. За підсумками 9-ти турів новоспечена триразова чемпіонка світу серед молоді зуміла увійти в когорту найсильніших шашкістів України. Разом з 6-ю іншими спортсменами вона набрала 12 очок, поділивши місця з 1-го по 7-ме. Як і у жінок для визначення кращих довелося вдатися до підрахунку додаткових показників. В результаті В.Попруга – 5-та!

Віра Попруга

На шість позицій нижче від неї розташувався колега по збірній – Владислав Антонович. Чемпіон України на «малій» дошці міг виступити краще, але не склалося.

Після підрахунку командного результату збірна Дніпропетровської області, в яку увійшли В.Попруга, В.Антонович і О.Губарєва, зуміла завоювати «бронзовий» Кубок!

7 і 8 липня програму особисто-командного Кубка України з міжнародних шашок продовжили змагання з швидкої та блискавичної ігор. Склад збірної області був незмінний за винятком Олени Короткої, яка боролася тільки у швидкій грі.

У швидкій програмі нашим спортсменам вдалося завоювати дві медалі в особистому заліку. Найгірші додаткові параметри завадили Олені Короткої завоювати «золото». Разом з конкуренткою із Запоріжжя представник Дніпропетровського регіону набрала 11 очок в семи турах і посіла друге місце.

Ольга Губарєва – четверта.

Посміхнулася удача Владиславу Антоновичу, який поділив місця з 2-го по 4-е. Його 13-ти очок вистачило, щоб розміститися на третій позиції.

Після вдалого виступу в класичній програмі трохи загубилася в солідній компанії українських шашкістів Віра Попруга. Прикра поразка в останньому турі відкатила її на 14-ю позицію.

В результаті вдалих виступів збірної Дніпропетровщини – до залікового складу якої потрапили В.Антонович, В.Попруга і О.Коротка – у швидкій програмі Кубка України в командному заліку вдалося посісти друге місце.

«Бліц» – це завжди непередбачуваний результат. У цьому виді програми, де дуже обмежений контроль часу на партію, часто сильний спортсмен може поступитися слабшому. Тому неспроста наші лідери Ольга Губарєва і Віра Попруга виступили трохи гірше, посівши відповідно 6-е (в жіночому турнірі) і 19-е (в чоловічому турнірі) місця. Лише Владислав Антонович, що розігрався під кінець турніру, зумів продемонструвати висококласну гру, розташувавшись на 4-й позиції. Такий результат в особистих змаганнях залишив збірну Дніпропетровщини поза призової трійки в командному заліку. Вище зазначена трійка шашкістів зайняла 4-е командне місце.

За підсумками трьох програм Кубка наші спортсмени виступили відмінно. В їх активі весь комплект нагород в особистому заліку, а також друге і третє в командному.

Интересная статья? Поделись ей с другими: