Понедельник, 3 Августа 2020 года


Клубы
ПФК "Сталь" Каменское БК "Каменское" Каменское ФК "Днепр" Днепр БК "Днепр" Днепр Другие
Игровые виды спорта
Футбол Баскетбол Волейбол Гандбол Теннис

Настольные виды спорта
Шахматы Шашки Настольный теннис Карточные игры Другие
Атлетика / гимнастика
Легкая атлетика Художественная гимнастика Акробатика Спортивные танцы События в городе

Единоборства
Тхеквондо Карате Бокс Кикбоксинг Борьба
Силовые виды спорта
Тяжелая атлетика Гиревой спорт Пауэрлифтинг Армспорт MMA

Водные виды спорта
Плавание Гребля Водное поло Охота и рыбалка Другие водные виды
Мото, вело и зимние виды
Автоспорт Мотоспорт Велоспорт Хоккей Другие зимние виды

Предприятия
ДМКД ДНЕПРАЗОТ ВУЗы Другие Другие
Другие события
Стрельба Инвалидный спорт Другие

Кам’янчани вибороли 25 медалей з 29 чемпіонату Дніпропетровської області з шашок-100

10 комплектів медалей з 18 по 21 січня у шахово-шашковому клубі ім. Уріха розігрувалися 85 спортсменів. Впевнено чемпіонами області стали не всі. Стовідсоткового результату домоглися чотири шашкіста – Ольга Губарєва, Віра Попруга, Олександра Романова та Іван Суров, – які представляли Кам'янське. Те, що квартет переможців до золотих медалей привели різні тренери – відповідно Ігор Губарєв, Дмитро Савінський, Олена Коротка і Альона Губарєва, – дозволяє говорити про здорову конкуренцію і серед тренерів.

Дві перемоги над кандидатом в майстри спорту Анастасією Лашковою допомогли стати володарем «золота» в категорії «молодь» кандидату в майстри спорту Ользі Губарєвій. Анастасія ж задовольнялася «сріблом».

Схожа ситуація спостерігалася в жіночих категоріях «молодші кадети» і «кадети»: чотири учасники – всі перемоги... Чемпіонками області в 2018-му році відповідно стали першорозрядниця Олександра Романова і майстер спорту Віра Попруга. До речі, Віра виявилася єдиним майстром спорту на 10 турнірів серед юнаків і дівчат.

Разом з Олександрою на п'єдестал пошани стали першорозрядниці Ірина Ботушан з Кам'янського та Юліана Снєгур з Дніпра, які по черзі перегравали один одного в боротьбі за медалі. А.Романова обіграла Іру і Юліану, а І.Ботушан виявилася сильнішою в поєдинку з Ю.Снєгур.

Комплект медалей разом з Вірою на свої груди одягли її землячки, першорозрядниці Софія Купатенко – у неї «срібло», і Дар’я Артикова – завоювала «бронзу». Саме завоювала, тому що за цю медаль довелося боротися з Анастасією Губарєвою (1 розряд, м. Кам'янське, НВО-ліцей НІТ, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв) в додатковому бліцтурнірі з трьох партій. Першу виграла Настя, у другій перевага також був на її боці, але прикра помилка в ендшпілі коштувала їй поразки. У ключовий п'ятихвилинці краще за дошкою грала Дар'я, яка другий рік поспіль добирається до третьої сходинки турнірної таблиці. Настя ж в 2018-м році тільки увійшла в цю вікову категорію – у неї все ще попереду.

Цікавим видався юнацький турнір серед «юних надій». Обігравши всіх вісьмох суперників чемпіоном регіону впевнено став Іван Суров. Хороший результат вдалося продемонструвати і Іллі Балабану – 7 перемог у 8 поєдинках, однак поразка лідеру дозволила йому приміряти тільки срібну медаль. Гонку за «бронзу» виграв Артем Гончаренко. Всі хлопці є першорозрядниками.

В інших шести турнірах боротьба за чемпіонство велася на «більше-менше», тобто за кожне турнірне очко!

У жіночій категорії «юні надії» забіг з 7-ми партій виграли дві спортсменки – Марина Гомілко і Єва Бабій, які набрали по 13 очок. Особиста зустріч між ними переможця не виявила, тому судді змушені були вдатися до додаткових критеріїв визначення кращого. У підсумку, «золото» дісталося Марині, а «срібло» – Єві. Останню медаль завоювала Міла Гомілко, яка хоч і поступилася лідерам, інші п'ять поєдинків виграла, і це в шестирічному віці!

Серед «молодших кадетів» у хлопців чемпіон області визначився тільки в останньому 8-му турі. Боротьбу двох першорозрядників, призерів чемпіонату світу – Добрині Савінського і Андрія Блохи – виграв перший спортсмен. Добриня стабільніше пройшов всю турнірну дистанцію, за що долею був винагороджений золотою медаллю. До завершального туру на перше місце претендував і Андрій. Прикра поразка в останній зустрічі Володимиру Жукоцькому (1 розряд, м. Кам'янське, ЗСШ №40, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв), який також розраховував на медаль, але зайняв 4-е місце, принесла А.Блохі «срібло». Бронзову нагороду в цій категорії вирвав Артем Зєбзєєв, який випередив двох спортсменів на одне очко.

Тримав у напрузі і турнір серед «кадетів», де змагалися п'ятеро кращих шашкістів області з Кам'янського і Дніпра. Основна боротьба за головну медаль розгорнулася між Олександром Шнейдером і Даніілом Агарковим. Все вирішилося в протистоянні з бронзовим призером цієї категорії – Іллею Демченко: Олександр його переграв, а Данііл – зіграв внічию. Особисте ж протистояння претендентів на «золото» сильнішого не виявило і, в підсумку, О.Шнейдер став чемпіоном області, а Д.Агарков – срібним призером.

Зустріч старих знайомих – так можна охарактеризувати боротьбу серед «юніорів». Доросла четвірка першорозрядників з Верхньодніпровська, Дніпра і Кам'янського в основному зустрічається тільки на чемпіонаті області. Так було і в цьому сезоні. Кожен з них був гідний медалі, але все вирішили воля до перемоги і вдача за дошкою. Не поступившись в жодній партії кращим шашкістом регіону став Владислав Заплюсвічка – вихованець кам'янської школи, нині учень ДПЗЛ (м. Дніпро), що представив на цих змаганнях Верхньодніпровськ. Єдина перемога Влада була досягнута в боротьбі з Олексієм Прокудою, який тільки в цьому протистоянні і втратив очки. Але ця втрата стала вирішальною при підрахунку додаткових критеріїв для визначення переможця перегонів. Як підсумок, у В.Заплюсвічка – «золото», а у О.Прокуди – «срібло». «Бронзу» між собою розіграли Михайло Левченко та Владислав Батраченко (м. Кам’янське, ПДАБА, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський). Перемогу, а отже і медаль, завоював Михайло.

Сюжет, який спостерігався в боротьбі за чемпіонство серед чотирьох дівчат-кадеток з Кам'янського, з упевненістю можна назвати трилером. Роблячи прогноз при визначенні переможця до початку чергового туру, а це справа не вдячна, фахівці регулярно помилялися. Перед початком турніру багато хто віддавав перевагу єдиному кандидату в майстри спорту Дар’ї Короткой, яка минулий сезон провела зібрано і впевнено. Але нічия з Анною Зозулею і поразка Альоні Вовк викреслили Дар’ю з претендентів на головний трофей. Перед останнім поєдинком в протистоянні Вовк – Зозуля багато хто бачив переможцем Альону, але Анна довела всім помилковість цієї думки і, завдяки перемозі, завоювала «золото» турніру. «Срібло» – у А.Вовк, а «бронза» – у Д.Короткої.

Завершували чотириденну боротьбу 8-ка найдосвідченіших учасників – «молодь». Відсутність постійної ігрової практики у лідерів цієї вікової категорії призвели до того, що протягом усього турніру менш імениті шашкісти регулярно відбирали у них очки. В останньому турі несподівано для багатьох на «бронзу» міг розраховувати Данило Жигалєв (1 розряд, м. Кам'янське, ДЮСШ №2, тр. О.Коротка). Тому єдиному кандидату в майстри спорту цього турніру Руслану Онищенко довелося докласти максимум зусиль, щоб в особистій зустрічі з ним не поступитися. Перемога Руслана дозволила йому дістатися лише до 3-го місця – у нього бронзова медаль. А за чемпіонство боротьбу вели Антон Малий, який нещодавно повернувся з лав Збройних Сил України, і Віктор Кушнір. У протистоянні цих спортсменів була зафіксована єдина нічия для Антона. В інших партіях він був сильнішим за своїх суперників – у нього закономірне «золото». Для Віктора все вирішилося в битві з Назаром Потасьом (1 розряд, м. Дніпро, ДЮСШ №10, тр. М.Прокопенко), в якій він поступився, втративши дорогоцінні очки. Як наслідок у нього срібна нагорода.

Що ж чемпіони та призери в усіх п'яти вікових категоріях серед юнаків і дівчат визначені. На черзі молодіжні чемпіонати України з шашок-100, які пройдуть в Івано-Франківську (з 1 по 8 лютого, «юні надії», «кадети», «молодь») і Херсоні (з 15 по 22 лютого, «молодші кадети», «юніори»). Побажаємо спортсменам Дніпропетровщини гідно представити наш регіон на змаганнях найвищого рівня.

Призери чемпіонату області

Хлопці. «Юні надії» (2008 р.н. і молодші)

1. Суров Іван (1 розряд, м. Кам’янське, ДЮСШ №3, гімназія №39, тр. А.Губарєва)
2. Балабан Ілля (1 розряд, м. Кам’янське, ДЮСШ №3, ЗСШ №40, тр. А.Губарєва)
3. Гончаренко Артем (1 розряд, м. Кам’янське, ДЮСШ №2, ЗСШ №23, тр. О.Коротка)

Дівчата. «Юні надії» (2008 р.н. і молодші)

1. Гомілко Марина (1 розряд, м. Кам’янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський)
2. Бабій Єва (1 розряд, м. Кам’янське, ДЮСШ №3, ЗСШ №40, тр. А.Губарєва)
3. Гомілко Міла (3 розряд, м. Кам’янське, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський)

Хлопці. «Молодші кадети» (2005-2007 р.н.)

1. Савінський Добриня (1 розряд, м. Кам’янське, НВК Ор Авнер, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський)
2. Блоха Андрій (1 розряд, м. Кам’янське, НВО-ліцей НІТ, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)
3. Зєбзєєв Артем (1 розряд, м. Кам’янське, ЗСШ №40, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)

Дівчата. «Молодші кадетки» (2005-2007 р.н.)

1. Романова Олександра (1 розряд, м. Кам’янське, ЗСШ №19, тр. О.Коротка)
2. Ботушан Ірина (2 розряд, м. Кам’янське, гімназія №39, тр. А.Губарєва)
3. Снєгур Юліана (1 розряд, м. Дніпро, тр. Ю.Чуренков)

Юнаки. «Кадети» (2002-2004 р.н.)

1. Шнейдер Олександр (кмс, м. Кам’янське, ЗСШ №40, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)
2. Агарков Данііл (кмс, м. Кам’янське, НВО-ліцей НІТ, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський)
3. Демченко Ілля (1 розряд, м. Кам’янське, ЗСШ №25, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський)

Дівчата. «Кадетки» (2002-2004 р.н.)

1. Попруга Віра (мс, м. Кам'янське, НВО-ліцей НІТ, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський)
2. Купатенко Софія (1 розряд, м. Кам’янське, НВО-ліцей НІТ, ДЮСШ №2, тр. Д.Савінський)
3. Артикова Дар'я (2 розряд, м. Кам’янське, ПДМК, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)

Юнаки. «Юніори» (1999-2001 р.н.)

1. Заплюсвічка Владислав (1 розряд, м. Верхньодніпровськ, ДПЗЛ, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)
2. Прокуда Олексій (1 розряд, м. Дніпро, ДЮСШ №10, тр. Ю.Чуренков)
3. Левченко Михайло (1 розряд, м. Кам’янське, ДДТУ, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)

Дівчата. «Юніорки» (1999-2001 р.н.)

1. Зозуля Анна (1 розряд, м. Кам’янське, ЗСШ №40, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)
2. Вовк Олена (1 розряд, м. Кам’янське, ДДТУ, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)
3. Коротка Дар'я (кмс, м. Кам’янське, ЗСШ №23, ДЮСШ №2, тр. О.Коротка)

Юнаки. «Молодь» (1992-1998 р.н.)

1. Малий Антон (1 розряд, м. Кам’янське, ДКХЗ, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)
2. Кушнір Віктор (1 розряд, м. Кам’янське, ДДТУ, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)
3. Онищенко Руслан (кмс, м. Дніпро, ДЮСШ №10, тр. А.Панченко)

Дівчата. «Молодь» (1992-1998 р.н.)

1. Губарєва Ольга (кмс, м. Кам’янське, ДДТУ, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)
2. Лашкова Анастасія (кмс, м. Кам’янське, ДДТУ, ДЮСШ №2, тр. І.Губарєв)

Залік серед міст

1. Кам'янське – 25 медалей: 9 – золотих, 9 – срібних, 7 – бронзових
2. Дніпро – 3 медалі: 0 – золотих, 1 – срібна, 2 – бронзові
3. Верхньодніпровськ – 1 медаль: 1 – золота, 0 – срібних, 0 – бронзових

Залік серед спортивних шкіл області

1. ДЮСШ №2 (м. Кам’янське) – 22 медалі: 9 – золотих, 6 – срібних, 7 – бронзових
2. ДЮСШ №3 (м. Кам’янське) – 4 медалі: 1 – золота, 3 – срібні, 0 – бронзових
3. ДЮСШ №10 (м. Дніпро) – 3 медалі: 0 – золотих, 1 – срібна, 2 – бронзові

Залік серед тренерів

1. Губарєв Ігор (м. Кам’янське) – 12 медалей: 5 – золотих, 4 – срібні, 3 – бронзові
2. Савинський Дмитро (м. Кам’янське) – 7 медалей: 3 – золоті, 2 – срібні, 2 – бронзові
3. Губарєва Олена (м. Кам’янське) – 4 медалі: 1 – золота, 3 – срібні, 0 – бронзових
4. Коротка Олена (м. Кам’янське) – 3 медалі: 1 – золота, 0 – срібних, 2 – бронзові
5. Чуренков Юрій (м. Дніпро) – 2 медалі: 0 – золотих, 1 – срібна, 1 – бронзова
6. Панченко Анатолій (м. Дніпро) – 1 медаль: 0 – золотих, 0 – срібних, 1 – бронзова

Интересная статья? Поделись ей с другими: