Вторник, 21 Ноября 2017 года

Шашкіста з Кам’янського Віра Попруга змагалася у Riga Open-2017 (ВИДЕО)

Шашковий сезон в Україні в самому розпалі. Так, протягом двох місяців пройдуть відразу чотири чемпіонати країни в різних вікових категоріях з різних видів шашок. Тому не дивно, що шашкісти з Кам’янського вишукують будь-яку можливість для підтримки спортивної форми, однією з яких є участь в різноманітних турнірах, у тому числі за межами країни.

Попруга Віра

Віра Попруга

З 10-го по 12-е лютого в самому центрі латвійської столиці – Старому місті Рига, відбувся третій Міжнародний турнір з шашок-100 – Riga Open-2017. Його учасниками у цьому році стали 107 шашкістів з 11 країн: Білорусі, Голландії, Естонії, Ізраїлю, Латвії, Литви, Польщі, Росії, України, Фінляндії та Франції, серед яких було вісім міжнародних гросмейстерів.

Учасники змагань

Загалом в турнірі прийняли участь три українських спортсмени, одна з яких, перспективна шашкістка кандидат у майстри спорту Віра Попруга, представляла місто Кам’янське. Спортсменка, кошти на підтримку якої виділило керівництво ПАТ «Дніпровський меткомбінат», виступила в юніорському турнірі і зайняла 26-те місце при 41-му учаснику. Такий низький результат Віри можна пояснити втомою після нещодавнього молодіжного чемпіонату України в Івано-Франківську, де вона завоювала бронзову медаль.

Попруга Віра та Мосієнко Дарина

Ще одна представниця нашої країни, юніорка з Полтавщини Дарина Мосієнко посіла підсумкове 36-те місце. Краще в українців йшли справи в головному турнірі, де в заліку серед жінок впевнену перемогу здобула одеситка Вікторія Мотричко.

Зліва направо: Віра Попруга, Вікторія Мотричко, Дарина Мосієнко

Що стосується головного турніру, то за підсумками триденної захоплюючій боротьби, відразу сім спортсменів набрали рівну кількість очок – по 10 з 14 можливих. Завдяки кращим додатковим показникам, удача виявилася на боці маловідомого голландського майстра Матиаса де Кройфа, що мав на момент початку турніру лише дванадцятий рейтинг: саме він і став переможцем Riga Open-2017! Другим фінішував досвідчений російський гросмейстер Андрій Калмаков, бронзової нагороди удостоївся гросмейстер Олексій Домчев з Литви.

Переможці та призери міжнародного турніру Riga Open-2017

На закінчення, слід сказати, що ставши традиційним турніром, Riga Open з кожним роком розширює географію та кількість учасників. А заодно, зростає і рівень його проведення, за що, в першу чергу, слід подякувати організаторам змагань.