Понедельник, 21 Сентября 2020 года


Клубы
ПФК "Сталь" Каменское БК "Каменское" Каменское ФК "Днепр" Днепр БК "Днепр" Днепр Другие
Игровые виды спорта
Футбол Баскетбол Волейбол Гандбол Теннис

Настольные виды спорта
Шахматы Шашки Настольный теннис Карточные игры Другие
Атлетика / гимнастика
Легкая атлетика Художественная гимнастика Акробатика Спортивные танцы События в городе

Единоборства
Тхеквондо Карате Бокс Кикбоксинг Борьба
Силовые виды спорта
Тяжелая атлетика Гиревой спорт Пауэрлифтинг Армспорт MMA

Водные виды спорта
Плавание Гребля Водное поло Охота и рыбалка Другие водные виды
Мото, вело и зимние виды
Автоспорт Мотоспорт Велоспорт Хоккей Другие зимние виды

Предприятия
ДМКД ДНЕПРАЗОТ ВУЗы Другие Другие
Другие события
Стрельба Инвалидный спорт Другие

Кам’янчанка Віра Попруга привезла з Угорщини дві золоті медалі

Відкритий чемпіонат Угорщини з шашок-100 та матчева зустріч української та угорської молоді пройшли з 27 по 28 травня в угорському містечку Каллай Куріа. Наш регіон в цих змаганнях представляла єдина спортсменка з Кам’янського – кандидат у майстри спорту Віра Попруга.

Особистий залік з швидкої та блискавичної ігор проводилися серед 113 спортсменів у п’ятьох категоріях. 17-м юним українцям, які представляли Дніпропетровську (1 спортсмен), Закарпатську (5) та Івано-Франківську (11) області, вдалося завоювати 21 медаль – 11 золотих, 6 срібних та 4 бронзові. Граючи з хлопцями та дівчатами, 13-річна Віра Попруга у своїй категорії зуміла вибороти два кубки та два «золота». В абсолютному заліку чемпіонату Угорщини в швидкій грі кам’янчанка випередила 26-х спортсменів та посіла друге місце в турнірній таблиці, а в блискавичній грі – вона стала переможцем серед 10 шашкістів.

Попруга Віра

Віра Попруга

Це була вже друга матчева зустріч українських та угорських однолітків. Першими подібний захід організувала Івано-Франківська обласна федерація шашок. Угорська федерація в боргу не залишилася, покликавши наших спортсменів на відкритий чемпіонат своєї країни. І тоді, і зараз беззаперечна перевага була на боці молоді з України, бо рівень українських шашок є дуже високим. Тільки в останньому чемпіонаті світу з швидкої та блискавичної ігор серед дорослих, який пройшов в Ізмірі (Туреччина), українським міжнародним гросмейстерам вдалося завоювати три медалі високого ґатунку: Артем Іванов з Дніпра став чемпіоном світу, а Юрій Анікєєв з Харкова та Ольга Балтажи з Івано-Франківська вибороли срібні нагороди.

Балтажи Ольга дає мастер-клас угорським спортсменам

Чемпіонку світу з шашок-100 Ольгу Балтажи запросили в якості гостя до Угорщини. Перед початком змагань її було представлено молодим спортсменам. Угорські підлітки із зацікавленістю роздивлялися нагороди, які іменита спортсменка привезла з собою. А після завершення церемонії нагородження шашкістів, які вибороли медалі та кубки у змаганнях з швидкої гри, Ольга Семенівна дала угорській та українській молоді майстер-клас. Із великим задоволенням юні підлітки відповідали на її запитання, виходили до дошки й демонстрували свої знання у комбінаційній грі.

Подібні заходи дуже потрібні в першу чергу угорським шашкістам, тому що поки їх рівень не є високим. Кожна подібна зустріч допомагає їм пізнати глибини шашкової науки та ще більше полюбити цей інтелектуальний вид спорту.

Цікаво на цих змаганнях було і нашим спортсменам. По-перше, вони пройшли дуже інтенсивну практику гри у шашки-100 і непогано підготувалися до найближчих змагань найвищого рівня. По-друге, українська молодь зуміла підняти собі настрій завдяки впевненій грі й завоюванню великої кількості нагород та кубків. Незабутньою для гостей з України ця подорож стала ще й тому, що впродовж двох днів вони зуміли познайомитися з угорською культурою, покаталися на старинному автомобілі та велосипедах, а також зробили безліч фотографій на згадку у рицарських обладунках та вбранні.

Подібна матчева зустріч не буде останньою. В планах івано-франківської шашкової федерації – організувати матчеву зустріч українців з однолітками з Польщі та Словаччини.

Интересная статья? Поделись ей с другими: